Jak nowocześnie oświetlić przedpokój? Przegląd pomysłów

Przedpokój to pomieszczenie w mieszkaniu lub domu, które często traktujemy po macoszemu w trakcie urządzania wnętrz. Uważamy, że skoro nie przebywamy w nim odpowiednio długo, nie warto inwestować w niego czasu i energii. Jest to jednak zupełnie błędne myślenie. Przedpokój jest przedsionkiem do naszego domu. To on robi pierwsze wrażenia, goście to po nim ocenią wnętrza. Oprócz mebli w nowoczesnym przedpokoju kluczowe jest odpowiednie oświetlenie. Oto kilka pomysłów na nowoczesne oświetlenie korytarza, zapraszamy do lektury.

Lampy wiszące do nowoczesnego przedpokoju

Zdecydowanie najczęściej wybieranym sposobem na oświetlenie nowoczesnego korytarza jest wykorzystanie do tego celu lamp wiszących. Ponieważ jest to tak popularne oświetlenie, wybór lamp na rynku jest ogromny. Bez trudu znajdziemy nowoczesne lampy sufitowe do każdego przedpokoju, które będą nie tylko funkcjonalne, ale również zgodne z naszymi potrzebami i upodobaniami. Jakie modele lamp możemy polecić? Przede wszystkim w nowoczesnym przedpokoju sprawdzą się proste lampy sufitowe. Równocześnie klosze o klasycznej formie będą dawały nam odpowiednią ilość światła. Jeśli zależy nam na oświetleniu rozproszonym, to warto wybrać lampy wiszące szklane bądź w stylu industrialnym z kloszami drucianymi. Takie oświetlenie będzie wymagało dodatkowego doświetlenia z pomocą innych typów lamp jak kinkiety czy lampy stojące.

Jak wykorzystać taśmy LED w nowoczesnym oświetleniu przedpokoju?

Nowoczesny styl nie może obyć się bez taśm LED. Ten typ oświetlenia daje nam nieograniczone możliwości wykorzystania ich w przedpokoju. Przede wszystkim warto sięgnąć po nie do doświetlenia punktowego. Można nimi otoczyć lustro, półki, wieszaki bądź dekoracje ścienne jak obrazy czy plakaty. Oświetlenie taśmami LED nada nowoczesnego charakteru pomieszczeniu. Dodatkowo jest to bardzo praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. Takie taśmy LED nie zużywają wiele prądu, nie będą drogie w eksploatacji, a równocześnie mogą zwiększyć bezpieczeństwo i praktyczność korzystania z wnętrza.

Czy w nowoczesnym przedpokoju warto wykorzystać reflektory?

Wiele osób obawia się stosowania reflektorów do oświetlenia nowoczesnego przedpokoju. Wbrew pozorom jest to prosty sposób na zapewnienie funkcjonalnego i modnego oświetlenia. Wystarczy dobrze zaplanować ich rozmieszczenie, by korytarz był jasny. Reflektory mają tę zaletę, że są łatwe do regulacji. Można w prosty sposób pokierować je w różne kierunki, zapewnić sobie odpowiedni kąt padania światła. Dodatkowo nowoczesny wygląd tego typu oświetlenia wpisuje się w prosty wygląd tego wnętrza. Reflektory możemy zastosować również do oświetlenia punktowego.

Spoty sufitowe do oświetlenia nowoczesnego korytarza

Bardzo popularnym sposobem na nowoczesne oświetlenie przedpokoju są również spoty. Są to proste punkty świetlne, które montowane są pod samym sufitem lub na ścianie. Występują w różnych wersjach, prostych i z opcją regulacji. Spoty sufitowe doskonale współpracują z podwieszanym sufitem, który jest bardzo często stosowany w tego typu wnętrzach. Co ważne, nowoczesne spoty sufitowe współgrają z żarówkami LED, dzięki czemu będzie to oświetlenie ekonomiczne i ekologiczne. W korytarzu możemy na wiele sposobów rozmieścić spoty sufitowe. Najczęściej sięga się po równomierne ich rozłożenie. Ale nie jest to jedyna opcja. Jeśli nasz przedpokój jest duży i potrzebujemy bardziej doświetlić któryś jego obszar, możemy dostosować ich rozmieszczenie. Gdy dodatkowo wybierzemy spoty z regulacją kąta padania światła, wygodnie dostosujemy ilość oświetlenia w danym miejscu.

Kinkiety jako nowoczesne oświetlenie przedpokoju

Oświetleniem uzupełniającym w nowoczesnym przedpokoju mogą stać się kinkiety. Te lampy nieco mniej popularne w ostatnich latach, teraz wracają do łask. Nic dziwnego, ponieważ kinkiety są bardzo poręcznym i funkcjonalnym oświetleniem. Przede wszystkim możemy je umieścić w dowolnym miejscu, na ścianie, w okolicach wejść do pokojów, ważnych miejsc jak szafa, półka z butami, siedzisko do ich zakładania itd. Kinkiety mają tę przewagę nad innymi lampami, że możemy umieścić je na dowolnej wysokości, dostosowując je do potrzeb mieszkańców. Większość nowoczesnych kinkietów ma regulację, dzięki czemu dostosujemy kierunek padania światła do aktualnej sytuacji, ustawienia mebli itd.

Nowoczesne oświetlenie dekoracyjne do przedpokoju

Jeśli mamy już zaplanowane główne oświetlenie przedpokoju, które umożliwi bezpieczne i sprawne korzystanie z pomieszczenia, czas zadbać o aspekty dekoracyjne. Nowoczesne lampy do korytarza mogą spełniać również i takie funkcje. Jak już wspominaliśmy, diody LED znajdą zastosowanie do udekorowania wiszących luster czy obrazów. Do tego celu możemy wykorzystać również kinkiety, montując je nad określonymi dekoracjami. W nowoczesnym przedpokoju nie może zabraknąć także reflektorów o różnych barwach, które stworzą na ścianie piękne, świetlne dekoracje.