Jak dobrać oświetlenie do salonu w stylu industrialnym?

Styl industrialny zwany loftowym przybył do Polski zza oceanu. Duże przestrzenie, surowość, minimalizm i stonowana kolorystyka połączona z takimi materiałami wykończeniowymi, jak drewno, metal, cegła, stal, szkło – to główne cechy, które charakteryzują ten styl wnętrzarski. We wnętrzach industrialnych wszystkie elementy wyposażenia i dekoracji, w tym również oświetlenie, powinny być stylizowane na wzór surowej estetyki starej fabryki.

Jakie lampy do salonu w stylu industrialnym?

W industrialnym mieszkaniu bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. O ile w dzień duże przestrzenie zazwyczaj zapewniają odpowiedni dopływ światła, o tyle w nocy warto zadbać o odpowiednie doświetlenie poszczególnych stref w mieszkaniu. W salonie industrialnym najlepiej sprawdzą się lampy metalowe, aluminiowe, miedziane, które swoim wyglądem przypominają te wyjęte prosto z fabryki, ale w nowoczesnej oprawie. Modnym kolorem lamp industrialnych są wszelkie czernie, biele, szarości, jak i soczyste żółcienie i pomarańcze.

Industrialne lampy sufitowe

Do salonu urządzonego na wzór starej fabryki doskonale pasują wszelkiego rodzaju plafony i reflektory – proste w swojej formie, bez zbędnych zdobień, ale jednocześnie wyraziste lampy, które świetnie wpisują się w konwencję stylu industrialnego.

Oświetlenie w salonie powinno być maksymalnie zróżnicowane, dlatego dobrym pomysłem będzie połączenie kilku rodzajów lamp.

lampa kinkiet plafon reflektor

lampa kinkiet edison loft

Industrialne lampy wiszące

Dopełnieniem salonu w stylu przemysłowym są lampy industrialne wiszące. Zwisy wiszące industrialne mogą być jedno lub kilku-płomienne. Mogą mieć klosze wykonane z grubego szkła, metalu lub posiadać tylko ozdobną żarówkę w stylu retro.

nowoczesna lampa 3 plomienna edison loft miedz

Oświetlając salon w stylu industrialnym, musimy także pamiętać o świetle bocznym rzucanym przez kinkiety, lampy podłogowe czy lampy stołowe. Jeśli ze wszystkich wymienionych powyżej rodzajów lamp, skompletujemy odpowiedni zestaw, pasujący do loftowego wnętrza, salon będzie prezentował się nie tylko pięknie, ale i będzie miał ogromną wartość użytkową.

Zapisz się do naszego newslettera