Loftowe lampy do sypialni

Styl industrialny, zwany loftowym coraz chętniej i śmielej wykorzystywany jest przy aranżacji wnętrz. Sypialnia w stylu loftowym to nie tylko łóżko złożone z desek lub palet, prosty stolik czy wieszak na kółkach, ale również odpowiednio dobrane i spójne z całym wystrojem oświetlenie. Zobacz, jak powinno wyglądać oświetlenie sypialni w stylu loftowym.

Oświetlenie w stylu loftowym

Oświetlenie loft to rozwiązanie dedykowane nie tylko wnętrzom urządzonym w konkretnym stylu. Takie lampy mogą stanowić ciekawy akcent, na przykład w nowoczesnych pomieszczeniach lub tych o modernistycznej bądź rustykalnej estetyce. Niezależnie od tego, czy ktoś jest posiadaczem mieszkania loftowego, czy tego urządzonego w nieco odmiennym designu, lampy loftowe to obecnie bardzo modny element wystroju wnętrz.

Wnętrza w stylu loftowym wywodzą się z architektury fabrycznych budynków i przemysłowych hal. Z tego względu lampy loftowe to te wykończone metalowymi elementami, takimi jak przed laty wykorzystywano w fabrykach. Lampy wykonane z drutów geometrycznych oplatają żarówkę, tworząc jednocześnie efektowne kompozycje. W oświetleniu loftowym dominuje prostota i oszczędność, dlatego ciekawym rozwiązaniem są również pozbawione klosza żarówki edisona połączone ze zwykłym sznurkiem.

Bardzo często w loftowej sypialni można też spotkać lampki nocne o minimalistycznym designu lub kinkiety umieszczone na ścianie. Kinkiety ścienne w sypialni najlepiej wyglądają w parach – umieszczone po dwóch stronach łóżka. Ponadto umieszczenie kinkietów w sypialni w roli oświetlenie kierunkowego to oszczędność miejsca, zwłaszcza w tym niewielkim wnętrzu.

lampy loftowe w sypialni

Światło skierowane w dół vs światło skierowane w górę

Klosz skierowany ku dołowi daje więcej światła, dlatego sprawdzi się jako oświetlenie zadaniowe – podczas czytania wieczornej lektury. Klosze skierowane do góry zapewniają subtelniejsze światło i tym samym sprzyjają odpoczynkowi. W przypadku kinkietów skierowanych do góry możemy pozwolić sobie pozwolić na większą moc światła, gdyż takie ułożenie sprawia, że wiązka światła nie będzie nas razić w oczy.

Praktycznie i funkcjonalnie

Oświetlenie w sypialni spełnia wyjątkowo istotną funkcję, dlatego warto postawić na kilka rodzajów opraw świetlnych. Lampy do sypialni sufitowe lub wiszące, a nawet loftowy żyrandol w połączeniu z nastrojowymi kinkietami lub lampą podłogową stworzy niezwykle przytulny i przyjemny nastrój.

Zapisz się do naszego newslettera